Döşemelik Kumaş | Evimstil.com -
Müşteri Destek Hattı 0224 211 21 88


 
 
 
 

 

         

     GARANTİ ŞARTLARI  

 Döşemelik Kumaşlarımız 2 yıl Garantilidir.

 • Garanti kumaşın ön yüzüne verilir.

 • Belirtilen kullanım ve temizleme tavsiyelerine uyulmuş olmalıdır.

• Alış tarihinden itibaren 2 yıl içinde kumaşlarımızda ortaya çıkabilecek sorunlar için alış belgesi ve hatalı kumaşın firmamıza getirilmesi gerekir..Yapılan inceleme sonucu hatanın üretimden kaynaklandığının tespit edilmesi durumunda müşterinin kumaş zararı tazmin edilir.Müşterinin kullanım hatasından doğan bir bozulma söz konusu ise,müşteri bu konuda bilgilendirilir. Laminasyonlu kumaşlar yıkanırlarsa garanti kapsamı dışına çıkar.Laminasyonlu yani arkasında beyaz astar bulunan kumaşlar silinerek temizlenmelidir.

 • Döşeme işlemi sırasında,kumaş dikiş payı en az 1 cm olmalıdır.

 • Ayrıca,astarsız olarak direkt süngere döşenen ürünlerimiz garanti kapsamı dışındadır.

 KULLANIM VE BAKIM İÇİN TAVSİYELERİMİZ

 Ürünlerimize aşağıda belirtilen şartlara göre temizleme ve bakım önerilir.

 • Kumaşlarımıza kuru temizleme işlemi uygulanabilir.

    Kumaş üzerine dökülen sıvılara,emici bir kağıt veya yumuşak bir bezle en kısa zamanda müdahale edilmelidir.

 • Çamaşır suyu,deterjan,renkli sabun ve leke sökücü maddeler kumaşların temizlik işlemlerinde kullanılmamalıdır.Temizlemede özel döşeme şampuanları veya beyaz saf sabun tercih edilmelidir.

 • Temizlerken sünger,fırça kullanılmamalı,sadece yumuşak bezle dairesel hareketlerle lekeli kısım hafifçe silinmelidir.

 • Kurutma işlemi direkt güneşte yada yüksek ısılı ütüyle yapılmamalıdır.Bu işlem düşük ısıya ayarlanmış saç kurutma makinası ile dairesel hareketler çizerek yapılmalıdır.

 • Ürünlerimizi direkt güneş ışığından koruyarak,çevirmeye uygun yastıklar sık sık ters yüz edilerek kullanılmaıdır.

 • Derili ürünlerin düzenli olarak temiz,yumuşak bir bezle tozu alınmalı;yılda bir kez daha önce kullanılmamış,temiz bir sünger ile temizlenmelidir.Bu temizlemede nemli süngere birkaç damla hintyağı damlatarak deri dairesel hareketlerle silinmelidir.

 

ÖZEL UYARILAMIZ

 

• Döşemelik kumaş seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir konuda kumaşın uygun yerde,uygun amaçlarla kullanılmasıdır.

 • Doğal elyafın,sentetik elyafa göre ışık haslıklarının düşük olması;özellikle lacivert,siyah ,bordo,kiremit renklerinde solma oranını arttırdığı göz ardı edilmemelidir.

 • Kullanıcının dikkat etmesi gereken diğer bir konu;fantezi iplik içeren kumaşların diğerlerine oranla daha nazik kullanılmalarının gerekliliğidir.

        İade Şartları

 

www.evimstil.com da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. www.evimstil.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır: 

Sadece Aras Kargo ile iade alınmaktadır, farklı bir kargo ile gelen iadeler kabul edilmemektedir.


 

İADE SÜRESİ : 
Genel olarak satın aldığınız ürünlerin iade açıklama kısmında bulunan metindeki iade şartları ile geçerlidir. Bunun haricinde üretici ve ithalatçının kabul ettiği kesilmemiş ( En az 40 - 50 ve 100 ) gibi  metre ve ölçüler deki ürünleri, kestirmeden, tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren yedi ( 7 ) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz. Özel talep ile stokta bulunmayan ürün satın aldığınızda ve talebinize bağlı bir üretim gerçekleştiğinde üretim hatası olmaksızın geri iadesi mümkün olmamaktadır.

Bunun haricindeki 40 metre altındaki kumaşlar isteğiniz üzere kesildiği ve tekrar satılabilirliği bozulduğu için iade kabul edilmemektedir.

İADE ŞARTLARI : 
İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak www.evimstil.comun bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçersizdir.

İade etmek istediğiniz ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz. 

* İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

www.evimstil.com a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. 

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde www.evimstil.com un çalıştığı kargo şirketleri tarafından elimize geçtiği taktirde kargo ücreti www.evimstil.com  tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde kargo ücreti müşterimize aittir. 


İADE SÜRECİ : 
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir.Kargo ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Ürünlerin İadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kullanılmış,denenmiş veya tekrar satılmayacak derece`de tahrip edilmiş vs. ), tek kullanımlık ürünler iadesi mümkün değildir.

Hasarlı ve değişecek ürünler www.evimstil.com a ulaştıktan sonra 3 (üç ) iş günü içerisinde işleme alınırlar. 
Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir. 

1. İade ürünler, sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir. 
2. Ürünle ilgili hata tespit edilir,belirgin bir hata varsa ürün sorumluları tarafından test edilir. 
3. www.evimstil.com a ulaşmasından 3 gün sonra, ürünün bağlı olduğu üretici firma ya da ithalatçı kuruluşa gönderilir. 
4. Üretici firma veya ithalatçı firma`dan gelen bilgilere göre müşteriye (telefon veya e-posta ile) haber verilir. 

Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle Teknik tekstil ürünlerinde test aşamaları ve hatalı ürünün sorununun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup , sonuç 2 - 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir. 

Bu sürenin sonunda tedarikçi firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır. 

Teslimattan Kaynaklanan Problemler;

Zarar görmüş paket durumunda; 

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. 
- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. 
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.evimstil.com bildirilmelidir. www.evimstil.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

ÜRÜN HATALARINDA :
www.evimstil.com da satılan tüm ürünler Evimstil Tekstil garantisi altında ürün kontrol edilerek üretimden dolayı hata tesbit edilmesi sonucunda değişim yapılmaktadır.

 
Ana Sayfa  |  «« Geri Dön

 
 
MÜŞTERİ YORUMLARI
 
  defne h.

Mükemmel oldu gerçekten hem de uyguna yepyeni koltuk sahibi olduk
 
  Engin İ.

Üründen çok memnun kaldım :)
 
  Nese B.

Çok beğendik kumaşı yaklaşık 2aydir tereddüt yaşadık alsakmi almasakmi kalitesi nasıl diye kaç kere iletişime geçtik çalışanlarla en sonunda aldık iyikide aldık kalite mükemmel ilgi alaka güzel ve piyasaya göre en uygun mağaza 3arkadas aldık uçumuzde çok memnun kaldık bizim kadar beklemeyin derim beğendiyseniz hemen alin teşekkür ederiz evimstil
 

 
Diğer Yorumlar

 
0